• AKTUALNOŚCI
 • GALERIA
 • KONTAKT
 • Kadra

  Kadrę Centrum Zooterapii w Kielnarowej stanowią wykwalifikowani fizjoterapeuci oraz zooterapeuci. 

  Zajęcia z hipoterapii, alpakoterapii oraz felinoterapii prowadzą terapeuci prowadzący zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie na specjalności "Zooterapia". Zajęcia rehabilitacyjne prowadzą rehabilitanci pracujący w Reh-Mediq w Tyczynie.

   

  Nasza kadra:

   

  Dr Daria Sawaryn 

   

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego, Oddziału Pielęgniarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Ukończyła kurs instruktora rekreacji ze specjalnością jazda konna, kurs instruktora rekreacji ze specjalnością hipoterapia oraz kurs sędziowski Polskiego Związku Jeździeckiego.

   

  Dodatkowo ukończyła kurs felinoterapii oraz alpakoterapii i jest specjalistą w dziedzinie zooterapii. Założycielka "Kółka Jeździeckiego" AZS WSIiZ oraz Koła Naukowego "Hipoterapia". Autorka licznych publikacji z zakresu hipoterapii, promocji zdrowia oraz turystyki osób niepełnosprawnych. Jest pracownikiem na stanowisku adiunkta na Wydziale Turystyki i Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

   

  W styczniu 2007 roku, na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziale Fizjoterapii, złożyła pracę doktorską nt. "Wpływ hipoterapii na zmiany wybranych funkcji motorycznych u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym" napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Tadeusza Kasperczyka i uzyskała tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej w zakresie fizjoterapii. Od dnia 15 listopada 2008 roku Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Hipoterapii z siedzibą w Warszawie.

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

  © Centrum Zooterapi WSIiZ. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Tel. 0 17 8661 341, fax. 0 17 8661 344, Kielnarowa 386A